Automatizovaný sběr dat z měřidel MITUTOYO a převodníku QTREE-DUMXn do MS Excel

QTREE-DC/DUMX je program pro sběr dat z měřidel MITUTOYO® připojených k počítači prostřednictvím převodníku QTREE-DUMXn do libovolné uživatelem definované aplikace v prostředí MS Excel®.


Základní vlastnosti a funkce

 • QTREE-DC/DUMX lze provozovat v prostředí Windows (95, 98, XP, NT, 2000, 2003, Vista 32/64bit, 7 32/64-bit)

 • Program QTREE-DC/DUMX čte naměřené hodnoty z měřidel MITUTOYO® prostřednictvím multiplexeru QTREE-DUMXn a ukládá je do libovolné, souběžně otevřené aplikace v prostředí MS Excel®.

Příklad měření s QTREE-DC/DUMX

Hlavní okno programu QTREE-DC/DUMX

Souběžně otevřená libovolná aplikace v MS Excel®

Naměřené hodnoty jsou ukládány online do právě aktuální buňky.

 • Funkce systému:
  · Výběr měřicího kanálu
  · Měření z měřidla na vybraném kanálu
  · Zobrazování naměřených hodnot
  · Vyvolání aplikace MS Excel®
  · Přenos naměřené hodnoty na pozici aktivní buňky MS Excel®
  · Volba směru odskakování pozice aktivní buňky v MS Excel® po odměru

 • Další podrobné informace:
  · Další informace jsou uvedeny v uživatelské příručce (pdf dokument 290 kB)
 • Video presentace:
  · Příklad použití QTREE-DC/DUMX

 

Hlavní výhody QTREE-DC/DUMX

 • S QTREE-DC/DUMX dokážete snadno, rychle a bezchybně sbírat data do libovolné, souběžně otevřené aplikace v prostředí MS Excel®.
 • Ke zpracování naměřených dat můžete použít všech možností MS Excel® a nemusíte používat další speciální software.
 • Prostřednictvím MS Excel® je možné velice rychle navrhnout měřicí protokol, který můžete při měření s použitím QTREE-DC/DUMX snadno vyplnit naměřenými hodnotami.
 • Ovládání MS Excel® lze považovat za standardní dovednost pracovníků pracujících na PC. Nemusíte tudíž zajišťovat jejich další školení v ovládání speciálního software.
 • Cena QTREE-DC/DUMX nezvýší výrazným způsobem cenu řešení měřicí úlohy.

Software pro SPC

Informační systém zabezpečující sběr dat, databázové zpracování a vyhodnocování naměřených hodnot rozsáhlou sadou grafických nástrojů pro vizualizaci výsledků statistických analýz. Určen pro pracoviště vstupní, výstupní a mezioperační kontroly, řízení kvality a technické přípravy výroby. Vhodný pro výrobce součástí, dílců a sestav, kteří splňují požadavky norem ISO 9000, ISO 14000, QS9000, VDA 6 a ISO/TS 16949.

Čtěte více zde...

QTREE-CAQ Monitor.NET

Představujeme QTREE-CAQ Monitor.NET - Systém monitorování kvality. Zákazníkovi je nabízen jedinečný ucelený produkt, který najde své uplatnění jak při kontrole výrobě diskrétních součástí (strojírenství, automobilový průmysl), tak při laboratorní kontrole kontinuálních výrobních procesů, (potravinářství, chemie, stavební hmoty) i při výstupní kontrole a testování finálních produktů a celých sestav.

Čtěte více zde...

Evidence a kalibrace měřidel

QTREE-EM C/S - Informační systém metrologie

QTREE-EM C/S je základní součástí produktové řady QTREE CAQ SYSTEMS , která je původním a vlastním softwarovým řešením počítačové podpory řízení kvality - CAQ firmy TŘEŠTÍK. Jedná se o informační systém, určený pro metrologická pracoviště a výdejny, kde plní funkci operativní evidence měřidel a funkci evidence souvisejících servisních a kontrolních úkonů.

Čtěte více zde...