Multiplexery pro připojení měřidel MITUTOYO k USB portu počítače

QTREE-DUMXn jsou vícekanálové multiplexery pro připojení měřidel Mitutoyo k USB portu počítače. Multiplexer využívá protokol MUX-50 a je proto kompatibilní se softwarem firmy MITUTOYO. K dispozici je provedení QTREE-DUMX4,  QTREE-DUMX8 a QTREE-DUMX12 pro 4, 8 a 12 měřidel. 

    
Pohled na přední a zadní stranu zařízení QTREE-DUMX4

Elektronika QTREE-DUMXn model 2009 je oproti předchozímu modelu instalována do menší masivní skříňky z anodizovaného hliníku. Přední a zadní čelo jsou opatřeny gravírovanými popisky. Oproti předchozímu modelu nejsou čela opatřena plastovými rámy. Gumové patky, které zaručují bezpečné uložení na pracovní plochu, jsou umístěny na spodní straně přístroje.

Paralelní nezávislý převodník RS232/USB

Počínaje modelem 2009 jsou multiplexery vybaveny dalším vstupem, označeném  RS232. Jedná se o vstup samostatného převodníku RS232/USB, kterému operační systém přiděluje samostatný COM port. Tento převodník je zcela nezávislý na vstupech Mitutoyo Digimatic a nelze jej proto považovat za další vstupní kanál multiplexeru. K převodníku může být připojeno libovoné měřidlo s rozhraním RS232. Komunikace s připojeným měřidlem musí být obsloužena samostatným softwarovým ovladačem.

Blokové schéma QTREE-DUMX4


Základní vlastnosti

 • QTREE-DUMXn je vícekanálový multiplexer pro připojení měřidel Mitutoyo k USB portu počítače.

 • QTREE-DUMXn lze připojit k počítači s operačním systémem Windows 98, NT, Me, 2000 a XP.

 • Varianty QTREE-DUMXn:
  · QTREE-DUMX4 - čtyřkanálové provedení
  · QTREE-DUMX8 - osmikanálové provedení
  · QTREE-DUMX12 - dvanáctikanálové provedení

 • Další podrobné informace:
  · Další informace jsou uvedeny v uživatelské příručce (pdf dokument 791 kB)

 

Hlavní výhody QTREE-DUMXn

 • Provedení QTREE-DUMXn umožňuje jeho použití jak v laboratořích a zkušebnách, tak přímo v prostředí průmyslových provozů.
 • Díky připojení QTREE-DUMXn k počítači prostřednictvím USB portu není potřeba externího napájení, to zajišťuje právě USB port počítače.
 • Cena převodníku QTREE-DUMXn je při vyšší užitné hodnotě výhodnější než cena běžných převodníků komunikujících se zařízeními Mitutoyo prostřednictvím rozhraní RS232.
 • Při zakoupení zařízení QTREE-DUMXn získáte slevu na nákup software QTREE-DC/DUMX pro sběr dat z měřicích přístrojů do MS Excel.
 • Konstrukce převodníku QTREE-DUMXn umožňuje ve zvláštních případech použití jeho rozšíření až na 16 kanálů.

Software pro SPC

Informační systém zabezpečující sběr dat, databázové zpracování a vyhodnocování naměřených hodnot rozsáhlou sadou grafických nástrojů pro vizualizaci výsledků statistických analýz. Určen pro pracoviště vstupní, výstupní a mezioperační kontroly, řízení kvality a technické přípravy výroby. Vhodný pro výrobce součástí, dílců a sestav, kteří splňují požadavky norem ISO 9000, ISO 14000, QS9000, VDA 6 a ISO/TS 16949.

Čtěte více zde...

QTREE-CAQ Monitor.NET

Představujeme QTREE-CAQ Monitor.NET - Systém monitorování kvality. Zákazníkovi je nabízen jedinečný ucelený produkt, který najde své uplatnění jak při kontrole výrobě diskrétních součástí (strojírenství, automobilový průmysl), tak při laboratorní kontrole kontinuálních výrobních procesů, (potravinářství, chemie, stavební hmoty) i při výstupní kontrole a testování finálních produktů a celých sestav.

Čtěte více zde...

Evidence a kalibrace měřidel

QTREE-EM C/S - Informační systém metrologie

QTREE-EM C/S je základní součástí produktové řady QTREE CAQ SYSTEMS , která je původním a vlastním softwarovým řešením počítačové podpory řízení kvality - CAQ firmy TŘEŠTÍK. Jedná se o informační systém, určený pro metrologická pracoviště a výdejny, kde plní funkci operativní evidence měřidel a funkci evidence souvisejících servisních a kontrolních úkonů.

Čtěte více zde...