Řízení výkonových LED diod pomocí USB rozhraní

Jednotka řízení výkonových LED diod byla navržena pro řízení LED osvětlovače mikroskopu, lze ji však využít v mnoha jiných aplikacích. Je vhodná pro aplikace které vyžadují vysokou homogennost a časovou stálost osvětlení. Jednotka je navržena pro práci s rychlými kamerami a kamerami s vysokým rozlišením. Obzvláště vhodný je tento druh řízení intenzity světla LED při použití kamery využívajících elektronickou závěrku typu „rolling shutter“.

    
Pohled z přední a zadní strany řidicí jednotky.

Řídicí jednotka je instalovaná do masivní skříňky z anodizovaného hliníku. Přední a zadní čelo s gravírovanými popisky je opatřeno gumovými patkami, které zaručují bezpečné uložení na pracovní plochu.


Základní vlastnosti a technické parametry

 • napájecí napětí 12-18V
 • pro řízení intenzity světla výkonových LED 1, 3, 5, 10 W (rozlišuje se pomocí rezistoru na konektoru LED)
 • regulace proudu v rozsahu 0-1000 mA
 • minimální krok regulace – 0,25mA
 • dvoustupňová regulace – DC-DC měnič + spojitý regulátor proudu = vysoká efektivita
 • spojitá regulace konstantního osvětlení
 • vhodné pro velmi rychlé kamery a kamery s „rolling shutter “ elektronickou závěrkou
 • ovládací prvek s optickým inkrementálním snímačem zaručuje jeho dlouhou životnost a odolnost
 • USB2.0 rozhraní pro ovládání z PC – v systému je zařízení identifikováno jako COM port
 • rozměry: 105 x 90 x 40 mm
 • barevné provedení – pasivovaný hliník s černými gravírovanými popisky, černý elox s bílými gravírovanými popisky

 

Hlavní výhody řešení

 • U běžných osvětlovačů je intenzita světla dosažena pomocí PWM modulace, kde intenzita světla odpovídá střední hodnotě proudu LED. Kamerové systémy mohou mít s takovým osvětlením problémy, vznikají pruhy s vyšší a nižší intenzitou světla. Při spojitém řízení intenzity světla tyto problémy nevznikají.

Software pro SPC

Informační systém zabezpečující sběr dat, databázové zpracování a vyhodnocování naměřených hodnot rozsáhlou sadou grafických nástrojů pro vizualizaci výsledků statistických analýz. Určen pro pracoviště vstupní, výstupní a mezioperační kontroly, řízení kvality a technické přípravy výroby. Vhodný pro výrobce součástí, dílců a sestav, kteří splňují požadavky norem ISO 9000, ISO 14000, QS9000, VDA 6 a ISO/TS 16949.

Čtěte více zde...

QTREE-CAQ Monitor.NET

Představujeme QTREE-CAQ Monitor.NET - Systém monitorování kvality. Zákazníkovi je nabízen jedinečný ucelený produkt, který najde své uplatnění jak při kontrole výrobě diskrétních součástí (strojírenství, automobilový průmysl), tak při laboratorní kontrole kontinuálních výrobních procesů, (potravinářství, chemie, stavební hmoty) i při výstupní kontrole a testování finálních produktů a celých sestav.

Čtěte více zde...

Evidence a kalibrace měřidel

QTREE-EM C/S - Informační systém metrologie

QTREE-EM C/S je základní součástí produktové řady QTREE CAQ SYSTEMS , která je původním a vlastním softwarovým řešením počítačové podpory řízení kvality - CAQ firmy TŘEŠTÍK. Jedná se o informační systém, určený pro metrologická pracoviště a výdejny, kde plní funkci operativní evidence měřidel a funkci evidence souvisejících servisních a kontrolních úkonů.

Čtěte více zde...